send-emails-with-mandrill - en to ru_RU translation catalogue (156 entries)

en:  <strong>wp_mail</strong> function, as you would normally do if you were not using this plugin.
ru_RU:  функцию <strong>wp_mail</strong>, как вы обычно делаете, есл�

en:  emails
ru_RU:  не

en: $message[
ru_RU: �спол

en: &lt;?php $mandrill = Mandrill($my_api_key); echo $mandrill->ping(); ?&gt;
ru_RU: �зуете этот плагин. писем$message[&lt;?php $mandri

en: ); ?&gt;
ru_RU: l = Mand

en: /day
ru_RU: ill($

en: <br /><small>Check this if your WooCommerce emails are spaced incorrectly after enabling the <br/> setting above.</small>
ru_RU: y_api_key); echo $mandrill->ping(); ?&gt;); ?&gt;/день<br /><small>Отметьте это, если ваши письма

en: <br /><small>If you are sending HTML emails already keep this setting deactivated.<br/>But if you are sending text only emails (WordPress default) this option might help your emails look better.</small>
ru_RU: WooCommerce отформатированы неправильно после включения настройки <br/> выше.</small><br /><small>Если вы уже отправляете HTML-письма, ост�

en: <br /><small>The selected template must have a <strong><em>mc:edit=
ru_RU: вьте эту настройку отключенной.<br/>

en: <strong>wpMandrill is activated!</strong> Each site on your network must be connected individually by an admin on that site.
ru_RU: �о если вы отправляете только текстовые письма (по умолчанию в WordPress), эт

en: A valid sender email address.
ru_RU: � опция может улучшить внешн

en: API Key
ru_RU: �й ви

en: API Settings
ru_RU: � ваших

en: All-time statistics since %s:
ru_RU: �исем.</small><br

en: Also keep in mind that you can add or remove tags using the <em><a href=
ru_RU: ><small>Выбранный шаблон должен иметь <strong><em>mc:edit=

en: Also note that if any error occurs while sending the email, the plugin will try to send the message again using the native WordPress mailing capabilities.
ru_RU: <strong>wpMandrill активирован!</strong> Каждый сайт в вашей сети должен быть подключен индивидуально админис

en: Average Sending Volume
ru_RU: �ратором это

en: Average Volume per Day
ru_RU: �о сайта.Де

en: Average Volume per Period
ru_RU: �ствительный

en: Bounced or Rejected
ru_RU: адрес электр�

en: By default, wpMandrill uses only one editable section of your templates: <em>main</em> so its use is transparent for the you.
ru_RU: нной почты отправителя.API-ключНастройки APIОбщая статистика с %s: Также имейте

en: Click Rate
ru_RU: в виду, �

en: Complaints:
ru_RU: то в

en: Confirm that any change you made to the payload is in line with the <a href=
ru_RU: � можете добавлять или удалять теги с помощью <em><a

en: Content
ru_RU: ref=Та�

en: Current backlog:
ru_RU: же обрат�

en: Daily Sending Volume and Open/Click Rate
ru_RU: те внимание, что если при от�

en: Day
ru_RU: ра

en: Days
ru_RU: �к�

en: Display:
ru_RU:  пись

en: Emails delivered:
ru_RU: �а возник�

en: Emails sent:
ru_RU: ет ошибка

en: FROM Email
ru_RU:  плагин п�

en: FROM Name
ru_RU: пытаетс�

en: Fetch new data
ru_RU:  отправить �

en: Filter by:
ru_RU: ообще

en: Filtered statistics:
ru_RU: �ие снова, испо�

en: For example:
ru_RU: ьзуя

en: For more detailed statistics, please visit your Mandrill Dashboard
ru_RU: �строенные возможности WordPress для отп

en: General Design
ru_RU: �авки п

en: General Tags
ru_RU: �чты.�

en: Hide WP Dashboard Widget
ru_RU: редний объем отпра

en: Hour
ru_RU: �к

en: Hourly Sending Volume and Open/Click Rate
ru_RU: �Средний объем в деньСредн

en: Hours
ru_RU: �й �

en: However, if you need to customize any part of the email before sending, you can do so by using the WordPress filter <strong>mandrill_payload</strong>.
ru_RU: бъем за периодОтклонено или возвращеноПо умолчанию wpMandrill использует только один ред

en: If there are tags that you want appended to every call, list them here, one per line:<br />
ru_RU: �ктируемый раздел ваших шаблонов: <em>main</em>, поэтому его испол�

en: If you are a Plugin Developer and you need to create a deep integration between Mandrill and your WordPress installation, wpMandrill will make your life easier.
ru_RU: зование для вас прозрачно.Процент кликовЖалобы:Убедитесь, что любые изменен�

en: If you need to use more than one, <em>main</em> included, you need to provided an array with the content to use for each editable region involved. This array should be supply in the field
ru_RU: я, внесенные вами в полезную нагрузку, соответствуют <a href=СодержимоеТекущая очередь:Ежедневный �

en: Invalid API key
ru_RU: бъем отправки

en: Just by setting it up, all the emails sent from your WordPress installation will be sent using the power of Mandrill.
ru_RU: и процент открытий/кликовДеньДнейПоказать:Доставлено писем:Отправле�

en: Last 30 Days
ru_RU: о писем:Em

en: Last 60 Days
ru_RU: il отправи

en: Last 7 Days
ru_RU: �еляИмя �

en: Last 90 Days
ru_RU: тправите�

en: Leave a Review
ru_RU: яПолуч�

en: Leave blank to use the FROM Email. If you want to override this setting, you must use the <em><a href=
ru_RU: ть новые данныеФильтр по:Отфильтрованная статистика:Например:Для боле�

en: Mandrill
ru_RU:  под�

en: Mandrill How-Tos
ru_RU: обной стат

en: Mandrill Recent Statistics
ru_RU: �стики посетите

en: Mandrill Reports
ru_RU: �анель у�

en: Mandrill Service Report
ru_RU: равления Mandril

en: Mandrill Settings
ru_RU: Общий диз

en: Mandrill: How to modify a certain email using the <em>mandrill_payload</em> WordPress filter.
ru_RU: �йнОбщие тегиСкрыть виджет панели управления WPЧас�

en: Mandrill: How to send a regular email.
ru_RU: очасовой объем отпра�

en: Mandrill: How to send emails from within your plugins.
ru_RU: ки и процент открытий/клико

en: Mandrill: How to tell WordPress to change line feeds by BR tags in a certain email using the <em>mandrill_nl2br</em> WordPress filter.
ru_RU: �ЧасовОднако, если вам нужно настроить какую-либо часть письма перед отправ

en: Mandrill: How to tell WordPress to use wpMandrill.
ru_RU: �ой, вы можете сделать это, испо

en: Mandrill: How to use multiple editable regions in your template.
ru_RU: �ьзуя фильтр WordPress <strong>mandrill_payload</strong>.Если

en: Maybe Later
ru_RU: есть теги

en: Message
ru_RU:  кото

en: Miscellaneous
ru_RU: �ые

en: Name of the sub account you wish to use (optional):
ru_RU: �ы хотите добавлять к каждому вызову, п

en: Name the recipients will see in their email clients:
ru_RU: �речислите их здесь, по одному н

en: No filter
ru_RU: � стро�

en: No templates found.
ru_RU: у:<br />Если

en: Once you have properly configured the settings, the plugin will take care of all the emails sent through your WordPress installation.
ru_RU: �ы разработчик плагинов и вам нужно создать глубокую интег�

en: Open & Click Rate
ru_RU: ацию между Mandr

en: Open Rate
ru_RU: ll и вашей

en: Opened
ru_RU: уст�

en: Periods
ru_RU: нов�

en: Quota:
ru_RU: ой W

en: Rejects:
ru_RU: rdPress, w

en: Replace all line feeds (
ru_RU: Mandrill облегчит в�

en: Reply-To Email
ru_RU: м жизнь.�

en: Reports
ru_RU: сли

en: Reputation:
ru_RU: вам н�

en: Save Changes
ru_RU: жно исполь

en: Security check failed.
ru_RU: �овать более одно�

en: Select the template to use:
ru_RU: о, включая <em>main</em>,

en: Send Emails with Mandrill requires PHP 5.6 or higher. Please upgrade your version of PHP to activate.
ru_RU: �ам нужно предоставить массив с содержимым для каждой редактир�

en: Send Test
ru_RU: емой об�

en: Send a test email using these settings
ru_RU: асти. Этот массив должен

en: Send to
ru_RU: �ыть ук

en: Sender Settings
ru_RU: �зан в поле 

en: Sender:
ru_RU: �едейс�

en: Sending Volume
ru_RU: вительн

en: Settings
ru_RU: �й API-�

en: Setup
ru_RU: лючП

en: Simply install wpMandrill and configure it to make it handle all the email functions of your WordPress installation.
ru_RU: �осто настроив его, все письма, отправленные из вашей установки WordPre

en: Sorry. Invalid API key.
ru_RU: s, будут отправлятьс

en: Sub Account
ru_RU: � с исполь

en: Subject
ru_RU: �о�

en: Tag:
ru_RU: ан

en: Tags
ru_RU: �е�

en: Template
ru_RU:  во�

en: Test executed: %1$d emails sent, %2$d emails queued and %3$d emails rejected
ru_RU: можностей Mandrill.Последние 30 днейПоследние 60

en: The purpose of this how-to is to show you how easy it is to start using the awesome platform that Mandrill offers to handle your transactional emails.
ru_RU: днейПоследние 7 днейПоследние 90 днейОставить отзывОставьте пустым, чтобы использов�

en: There was a problem retrieving statistics.
ru_RU: ть Email отправителя. Если

en: This address will be used as the recipient where replies from the users will be sent to:
ru_RU: вы хотите переопределить эту настройку, вы должны испол�

en: This address will be used as the sender of the outgoing emails:
ru_RU: зовать <em><a href=MandrillИнструкции MandrillПос

en: This array has the same structure of the parameter <em>template_content</em> of the API call <a href=
ru_RU: �едняя статистика MandrillОтчеты MandrillОтчет о сервисе Ma

en: To get your API key, please visit your <a href=
ru_RU: drillНастройки MandrillMandrill: Как

en: To use it, just instantiate an object passing your API key, and make the calls:
ru_RU: �зменить определенное письмо с помощью фильтра

en: To use this plugin you will need:
ru_RU: ordPress <em>mandrill_payload</em>.Mandrill: К

en: Today
ru_RU: �к о�

en: Total Volume per Day
ru_RU: править о�

en: Total Volume per Period
ru_RU: ычное письм

en: Total:
ru_RU: �.Man

en: Track clicks
ru_RU: rill: Как от

en: Track opens
ru_RU: �равлять пи

en: Tracked clicks:
ru_RU: �ьма из ваш�

en: Tracked opens:
ru_RU: х плагинов.Ma

en: Tracking
ru_RU: drill: Ка�

en: Unknown
ru_RU:  указ�

en: Unknown request type
ru_RU: ть WordPress заме

en: Unopened
ru_RU: �ять п

en: Volume
ru_RU: �ре

en: We have exposed a simple function that allows you to add tags and specify the template to use, in addition to specifying the To, Subject and Body sections of the email:
ru_RU: �осы строк тегами BR в определенном письме с помощью фильтра WordPress <em>mandrill_nl2br</em>.Mandrill: К�

en: WooCommerce Fix
ru_RU: к указать WordP

en: You can change the value of this setting on the fly by using the %1$s filter.
ru_RU: ess использовать wpMandrill.Mandrill: Как использо

en: You can learn more about all of these features right from this page.
ru_RU: �ать несколько редактируемых областе�

en: You can use the following code as an skeleton for your own callbacks:
ru_RU:  в вашем шаблоне.Может быть, позжеСообщениеРазное

en: You do not have sufficient permissions to access this page.
ru_RU: �мя подучетной записи, котор�

en: You must define a valid sender email.
ru_RU: ю вы хотите использовать (необязатель

en: Your Mandrill account.
ru_RU: �о):Имя, которое

en: emails
ru_RU: �ол

en: if you have any question about Mandrill or this plugin, visit the <a href=
ru_RU: �чатели увидят в своих почтовых клиент

en: if you need to fine tune one or some of the emails sent through your WordPress installation, you will need to use the <em>mandrill_payload</em> filter.
ru_RU: �х:Без фильтраШаблоны не найдены.После правильной настройки плагин позаботится обо �

en: in the last 30 days
ru_RU: сех письма�

en: in the last few days
ru_RU: , отправляемых

en: in the last few months
ru_RU: �ерез вашу устан�

en: mandrill_nl2br
ru_RU: вку WordPre

en: re enjoying it, would you mind %2$sleaving a 5-star review%3$s? It helps us keep improving! �
ru_RU: s.Процент открытий и кликовПроцент открытийОткрытоП

en: �� | re sending additional headers in your emails, the only valid headers are <em>From:</em>, <em>Reply-To:</em>, and <em>X-*:</em>. <em>Bcc:</em> is also valid, but Mandrill will send the blind carbon copy to only the first address, and the remaining will be silently discard
ru_RU[0]: �риоды
ru_RU[1]: Квота:
ru_RU[2]: Отклонено:
ru_RU[3]: Заменить все переносы строк (
ru_RU[4]: Email для ответа
ru_RU[5]: Отчеты
ru_RU[6]: Репутация:
ru_RU[7]: Сохранить изменения
ru_RU[8]: Проверка безопасности не прошла.
ru_RU[9]: Выберите �

en: d. | re using the <a hr
ru_RU[0]: аблон для и

en: f= | s API call <a hr
ru_RU[0]: �пользова�

en: f= | s API. Check it out at <em>/wp-content/plugin/wpmandrill/lib/mandrill.class.php</e
ru_RU[0]: ия:
ru_RU[1]: Для работы Send Emails with Mandrill требуется PHP 5.6 или

en: >. | s basically transparent for you and for WordPre
ru_RU[0]: выше. Пожалуйста, обновит

en: s. | s easy! Just do something like th
ru_RU[0]: � вашу версию PHP для акти

en: s: | s fi
ru_RU[0]: �ац�

en: e. | s server
ru_RU[0]: и.
ru_RU[1]: Отп�

en: ). | sends/h
ru_RU[0]: авить �

en: ur | t be able to use Mandrill until the problem is solv
ru_RU[0]: ест
ru_RU[1]: Отправить тестовое письмо с эти

en: d. | ve created a convenient call to send emails from within your plugi
ru_RU[0]: �и настройками
ru_RU[1]: Отправить на
ru_RU[2]: Наст�

en: s. | ve provid
ru_RU[0]: ойки от�
