Send Emails with Mandrill - en to tr_TR translation catalogue (144 entries)

en:  emails
tr_TR:  e-posta

en: /day
tr_TR: /gü

en: <br /><small>Check this if your WooCommerce emails are spaced incorrectly after enabling the <br/> setting above.</small>
tr_TR: <br /><small>Yukarıdaki <br/> ayarını etkinleştirdikten sonra WooCommerce e-postalarınızın aralıkları yanlış ise bunu işaretl

en: <br /><small>The selected template must have a <strong><em>mc:edit=\"main\"</em></strong> placeholder defined. The message will be shown there.</small>
tr_TR: yin.</small><br /><small>Seçilen şablonda bir <strong><em>mc:edit=\"main\"</em></strong> yer tutucusu tanımlanmış olmalıdır. Mesaj orada gös

en: <strong>wpMandrill is activated!</strong> Each site on your network must be connected individually by an admin on that site.
tr_TR: erilecektir.</small><strong>wpMandrill etkinleştirildi!</strong> Ağınızdaki her site, o sitedeki bir yönetici tarafınd

en: A valid sender email address.
tr_TR: n ayrı ayrı bağlanmalıdır.Geç

en: API Key
tr_TR: rli bir gön

en: API Settings
tr_TR: eren e-posta

en: All-time statistics since %s:
tr_TR: adresi.API AnahtarıAPI Ayarları%s tari

en: Also note that if any error occurs while sending the email, the plugin will try to send the message again using the native WordPress mailing capabilities.
tr_TR: inden bu yana genel istatistikler: Ayrıca, e-posta gönderilirken herhangi bir hata oluşursa, eklentinin yerel WordPress e-posta gönderme özellikleriyle mesajı

en: And if you want an even greater integration between your application and Mandrill, we've created a convenient call to send emails from within your plugins.
tr_TR: tekrar göndermeye çalışacağını unutmayın.Uygulamanız ve Mandrill arasında daha büyük bir entegrasyon istiyorsanız, eklentilerinizden e-po

en: Average Sending Volume
tr_TR: ta göndermek için kul

en: Average Volume per Day
tr_TR: anışlı bir fonksiy

en: Average Volume per Period
tr_TR: n oluşturduk.Ortalama Gö

en: Bounced or Rejected
tr_TR: derim HacmiGünlük Ortal

en: But if you need Mandrill Powers, we have included a full-featured PHP class called Mandrill. It has every API call defined in Mandrill's API. Check it out at <em>/wp-content/plugin/wpmandrill/lib/mandrill.class.php</em>.
tr_TR: ma HacimDönem Başına Ortalama HacimGeri Dönen veya ReddedilenAncak Mandrill Güçlerine ihtiyacınız varsa, Mandrill adında tam özellikli bir PHP sınıfı ekledik. Mandrill API'sinde tanımlanan her API çağrısını içerir. <em>/wp-

en: By default, wpMandrill uses only one editable section of your templates: <em>main</em> so its use is transparent for the you.
tr_TR: ontent/plugin/wpmandrill/lib/mandrill.class.php</em> adresinden inceleyebilirsiniz.Varsayılan olarak, wpMandrill şablonlarınızın yalnızca bir

en: Click Rate
tr_TR: üzenlenebili

en: Complaints:
tr_TR:  bölümün

en: Confirm that any change you made to the payload is in line with the <a href=\"http://mandrillapp.com/api/docs/\" target=\"_blank\">Mandrill's API's documentation</a>. Also, the <em>X-*:</em> headers, must be in line with the <a href=\"http://help.mandrill.com/forums/20689696-smtp-integration\" target=\"_blank\">SMTP API documentation</a>. By using this plugin, you agree that you and your website will adhere to <a href=\"http://www.mandrill.com/terms/\" target=\"_blank\">Mandrill's Terms of Use</a> and <a href=\"http://mandrill.com/privacy/\" target=\"_blank\">Privacy Policy</a>.
tr_TR: � kullanır: <em>main</em> bu nedenle kullanımı sizin için şeffaftır.Tıklama OranıŞikayetler:Yükte yaptığınız değişikliklerin <a href=\"http://mandrillapp.com/api/docs/\" target=\"_blank\">Mandrill API belgelerine</a> uygun olduğundan emin olun. Ayrıca <em>X-*:</em> başlıkları <a href=\"http://help.mandrill.com/forums/20689696-smtp-integration\" target=\"_blank\">SMTP API belgelerine</a> uygun olmalıdır. Bu eklentiyi kullanarak, siz ve web sitenizin <a href=\"http://www.mandrill.com/terms/\" target=\"_blank\">Mandrill Kullanım Koşulları

en: Content
tr_TR: a</a>

en: Current backlog:
tr_TR: e <a href=\"htt

en: Daily Sending Volume and Open/Click Rate
tr_TR: ://mandrill.com/privacy/\" target=\"_blank\">

en: Day
tr_TR: izl

en: Days
tr_TR: lik

en: Display:
tr_TR: Politikas�

en: Emails delivered:
tr_TR: na</a> uyacağını kabul

en: Emails sent:
tr_TR: edersiniz.İçerikMe

en: FROM Email
tr_TR: cut birikim:Gü

en: FROM Name
tr_TR: lük Gönder

en: Fetch new data
tr_TR: m Hacmi ve Açılma

en: Filter by:
tr_TR: Tıklama

en: Filtered statistics:
tr_TR: ranıGünGünGörüntül

en: For example:
tr_TR: :Teslim

en: For more detailed statistics, please visit your Mandrill Dashboard
tr_TR: edilen e-postalar:Gönderilen e-postalar:Gönderen E-postaGönderen AdıYeni

en: General Design
tr_TR: erileri getir

en: General Tags
tr_TR: Filtrele:Filtr

en: Hey! You've been using %1$s for a while now. If you're enjoying it, would you mind %2$sleaving a 5-star review%3$s? It helps us keep improving! �
tr_TR: lenmiş istatistikler:Örneğin:Daha ayrıntılı istatistikler için lütfen Mandrill Kontrol Panelinizi ziyaret edinGenel TasarımGenel EtiketlerMe

en: �� | Hide WP Dashboard Wid
tr_TR[0]: haba! %1$s eklentisini bir süredi

en: et | H
tr_TR[0]:  kul

en: ur | Hourly Sending Volume and Open/Click R
tr_TR[0]: anıyorsunuz. Beğendiyseniz, %2$s5 yıldızl�

en: te | Ho
tr_TR[0]:  bir

en: rs | However, if you need to customize any part of the email before sending, you can do so by using the WordPress filter <strong>mandrill_payload</stron
tr_TR[0]: değerlendirme bırakır mısınız%3$s? Gelişmemize yardımcı oluyor! 🙏
tr_TR[1]: WP Kontrol Paneli Widget'ını Gizle
tr_TR[2]: Saat
tr_TR[3]: Saatlik Gönderim Hacmi ve Açılma/Tıklama Oran�

en: >. | If there are tags that you want appended to every call, list them here, one per line:<br
tr_TR[1]: Saat
tr_TR[2]: Ancak, göndermeden önce e-postanın herhangi bir bölümünü özelleştirmeniz gerekiyorsa, bunu WordPress filtre

en: /> | If you are a Plugin Developer and you need to create a deep integration between Mandrill and your WordPress installation, wpMandrill will make your life easi
tr_TR[0]: i <strong>mandrill_payload</strong> kullanarak yapabilirsiniz.
tr_TR[1]: Her çağrıya eklenmesini istediğiniz etiketler varsa, bunları burada satır başına bir tane olacak

en: r. | If you need to use more than one, <em>main</em> included, you need to provided an array with the content to use for each editable region involved. This array should be supply in the field \"html\" of the paylo
tr_TR[0]: �ekilde listeleyin:<br />
tr_TR[1]: Bir eklenti geliştiricisiyseniz ve Mandrill ile WordPress kurulumunuz arasında derin bir entegrasyon oluşturmanız gerekiyorsa, wpMandrill hayatınızı kolaylaş

en: d. | If you want further customization, you can use the <strong>mandrill_payload</strong> filter we've provid
tr_TR[0]: ıracaktır.
tr_TR[1]: Birden fazla kullanmanız gerekiyorsa, <em>main</em> dahil, her bir düzenlenebilir bölge için kull

en: d. | If you're a Plugin Developer, and you need to send a regular email using wpMandrill, you don't need to learn anything else. You can use the good ol' <strong>wp_mail</strong> function, as you would normally do if you were not using this plug
tr_TR[0]: nılacak içerikle bir dizi sağlamanız gerekir. Bu dizi, yükün \"html\" alanında sağlanmalıdır.
tr_TR[1]: Daha fazla özelleştirme istiyorsanız, sağladığımız <strong>mandrill_payload</strong> filtresini kullanabilirsiniz.
tr_TR[2]: Bir eklenti geliştiricisiyseniz ve wpMandril

en: n. | Invalid API
tr_TR[0]:  kullanarak normal bi

en: ey | Just by setting it up, all the emails sent from your WordPress installation will be sent using the power of Mandri
tr_TR[0]:  e-posta göndermeniz gerekiyorsa, başka bir şey öğrenmenize gerek yok. Bu eklentiyi kullanmıyormuşsunuz

en: l. | Last 30 D
tr_TR[0]: gibi norma

en: ys | Last 60 D
tr_TR[0]: de yapaca�

en: ys | Last 7 D
tr_TR[0]: ınız ş

en: ys | Last 90 D
tr_TR[0]: kilde eski

en: ys | Leave a Rev
tr_TR[0]: güzel <strong>wp_mai

en: ew | Let's say you're using the <a href=\"http://wordpress.org/extend/plugins/cart66-lite/\" target=\"_blank\">Cart66 Lite Ecommerce plugin</a> and you want to modify the emails sent from this plugin. Here's what you should
tr_TR[0]: </strong> fonksiyonunu kullanabilirsiniz.
tr_TR[1]: Geçersiz API anahtarı
tr_TR[2]: Sadece yapılandırarak, WordPress kurulumunuzdan gönderilen tüm e-postalar Mandrill'in gücüyle gönderilecektir.
tr_TR[3]: Son 30 Gün
tr_TR[4]: Son 60 Gün
tr_TR[5]: Son 7 Gün
tr_TR[6]: Son 90 Gün
tr_TR[7]: Değ

en: o: | Mandr
tr_TR[0]: rlendirm

en: ll | Mandrill How-
tr_TR[0]:  Bırakın
tr_TR[1]: Diyelim ki

en: os | Mandrill Recent Statist
tr_TR[0]: a href=\"http://wordpress.o

en: cs | Mandrill Repo
tr_TR[0]: g/extend/plugins/c

en: ts | Mandrill Service Rep
tr_TR[0]: rt66-lite/\" target=\"

en: rt | Mandrill Setti
tr_TR[0]: blank\">Cart66 Li

en: gs | Mandrill: How to modify a certain email using the <em>mandrill_payload</em> WordPress filt
tr_TR[0]: e E-ticaret eklentisini</a> kullanıyorsunuz ve bu eklentiden gönderilen e-postaları değiştirmek isti

en: r. | Mandrill: How to send a regular ema
tr_TR[0]: orsunuz. İşte yapmanız gerekenler:
tr_TR[1]: Mandrill

en: l. | Mandrill: How to send emails from within your plugi
tr_TR[0]: Mandrill Nasıl Yapılır
tr_TR[1]: Son Mandrill İstatistikler

en: s. | Mandrill: How to tell WordPress to change line feeds by BR tags in a certain email using the <em>mandrill_nl2br</em> WordPress filt
tr_TR[1]: Mandrill Raporları
tr_TR[2]: Mandrill Hizmet Raporu
tr_TR[3]: Mandrill Ayarları
tr_TR[4]: Mandrill: <em>mandrill_payload</em> WordPress filtresi kullanarak belirli b

en: r. | Mandrill: How to tell WordPress to use wpMandri
tr_TR[0]: r e-posta nasıl değiştirilir.
tr_TR[1]: Mandrill: Normal bir e-posta

en: l. | Mandrill: How to use multiple editable regions in your templa
tr_TR[0]: nasıl gönderilir.
tr_TR[1]: Mandrill: Eklentilerinizden e-posta nasıl gönderilir

en: e. | Mandrill: wp_mail has been declared by another process or plugin, so you won't be able to use Mandrill until the problem is solv
tr_TR[1]: Mandrill: <em>mandrill_nl2br</em> WordPress filtresi kullanarak belirli bir e-postada satır sonlarını BR etiketleriyle nasıl

en: d. | Maybe La
tr_TR[0]: değiştirilir.

en: er | Mess
tr_TR[0]: andri

en: ge | Miscellane
tr_TR[0]: l: Word

en: us | Name the recipients will see in their email clien
tr_TR[0]: ress'e wpMandrill kullanmasını nasıl söyle

en: s: | No fil
tr_TR[0]: ir.
tr_TR[1]: Mandri

en: er | No templates fou
tr_TR[0]: l: Şablonunuzda b

en: d. | Note that if you're sending additional headers in your emails, the only valid headers are <em>From:</em>, <em>Reply-To:</em>, and <em>X-*:</em>. <em>Bcc:</em> is also valid, but Mandrill will send the blind carbon copy to only the first address, and the remaining will be silently discard
tr_TR[0]: rden fazla düzenlenebilir bölge nasıl kullanılır.
tr_TR[1]: Mandrill: wp_mail başka bir işlem veya eklenti tarafından tanımlandı, bu nedenle sorun çözülene kadar Mandrill'i kullanamazsınız.
tr_TR[2]: Belki Daha Sonra
tr_TR[3]: Mesaj
tr_TR[4]: Çeşitli
tr_TR[5]: Alıcıların e-posta iste

en: d. | Once it has been properly configured, it will replace the regular WordPress emailing processes, so it's basically transparent for you and for WordPre
tr_TR[0]: cilerinde göreceği ad:
tr_TR[1]: Filtre yok
tr_TR[2]: Şablon bulunamadı.
tr_TR[3]: E-postalarınızda ek başlıklar gönderiyorsanız, geçerli olan tek başlıklar <em>From:</em

en: s. | Once you have properly configured the settings, the plugin will take care of all the emails sent through your WordPress installati
tr_TR[0]: , <em>Reply-To:</em> ve <em>X-*:</em> dir. <em>Bcc:</em> da geçerlidir, ancak Mandrill gizli kopyayı yalnızca ilk adrese

en: n. | Open & Click R
tr_TR[0]: önderecek ve geri kala

en: te | Open R
tr_TR[0]: ı sessizce

en: te | Ope
tr_TR[0]: tacakt�

en: ed | Peri
tr_TR[0]: r.
tr_TR[1]: Doğr

en: ds | Quo
tr_TR[0]:  şek

en: a: | Rejec
tr_TR[0]: lde yapıland�

en: s: | Reply-To Em
tr_TR[0]: rıldığında,

en: il | Repo
tr_TR[0]: normal W

en: ts | Reputati
tr_TR[0]: rdPress

en: n: | Security check fail
tr_TR[0]: e-posta gönderme süreçler

en: d. | Select the template to u
tr_TR[0]: nin yerini alacaktır, bu n

en: e: | Send Emails with Mandrill requires PHP 5.6 or higher. Please upgrade your version of PHP to activa
tr_TR[0]: denle sizin ve WordPress için temelde şeffaftır.
tr_TR[1]: Ayarları doğru şekilde yapılandırdığınızda,

en: e. | Send T
tr_TR[0]: eklenti Wor

en: st | Send a test email using these setti
tr_TR[0]: Press kurulumunuz üzerinden gönderilen tüm e-po

en: gs | Send
tr_TR[0]: talar�

en: to | Sender Setti
tr_TR[0]:  yönetecektir.
tr_TR[1]: A

en: gs | Send
tr_TR[0]: �ılma ve

en: r: | Sending Vol
tr_TR[0]: Tıklama Oran�

en: me | Setti
tr_TR[1]: Açıl

en: gs | Simply install wpMandrill and configure it to make it handle all the email functions of your WordPress installati
tr_TR[0]: a Oranı
tr_TR[1]: Açılmış
tr_TR[2]: Dönemler
tr_TR[3]: Kota:
tr_TR[4]: Reddedilenler:
tr_TR[5]: Yanıt E-postası
tr_TR[6]: Raporlar
tr_TR[7]: İtibar:
tr_TR[8]: Güvenlik

en: n. | Sorry. Invalid API k
tr_TR[0]: ontrolü başarısız.
tr_TR[1]: Kullanı

en: y. | Sub Acco
tr_TR[0]: acak şab

en: nt | Subj
tr_TR[0]: onu

en: ct | T
tr_TR[0]: eçin:

en: g: | T
tr_TR[0]: end Email

en: gs | Templ
tr_TR[0]:  with

en: te | Test executed: %1$d emails sent, %2$d emails queued and %3$d emails rejec
tr_TR[0]: andrill, PHP 5.6 veya üstünü gerektirir. Etkinleştirmek için PHP sürümünüzü yükselti

en: ed | That's easy! Just do something like th
tr_TR[0]: .
tr_TR[1]: Test Gönder
tr_TR[2]: Bu ayarları k

en: s: | There was a problem retrieving statisti
tr_TR[0]: llanarak bir test e-postası gönderin
tr_TR[1]: G�

en: s. | This address will be used as the recipient where replies from the users will be sent
tr_TR[0]: nder
tr_TR[1]: Gönderen Ayarları
tr_TR[2]: Gönderen:
tr_TR[3]: Gönderim Hacmi
tr_TR[4]: Ayarlar
tr_TR[5]: wpMandrill'i kurun ve Word

en: o: | This address will be used as the sender of the outgoing emai
tr_TR[0]: ress kurulumunuzun tüm e-posta işlevlerini yönetmesi için ya

en: s: | This array has the same structure of the parameter <em>template_content</em> of the API call <a href=\"https://mandrillapp.com/api/docs/messages.html#method=send-template\" target=\"_blank\">send-template</
tr_TR[0]: ılandırın.
tr_TR[1]: Üzgünüz. Geçersiz API anahtarı.
tr_TR[2]: Alt Hesap
tr_TR[3]: Konu
tr_TR[4]: Etiket:
tr_TR[5]: Etiketler
tr_TR[6]: Şablon
tr_TR[7]: Test tamamlandı: %1$d e-posta gönderildi, %2$d e-posta sıraya alındı ve %3$d e-posta reddedildi
tr_TR[8]: Bu kolay!

en: >: | To get your API key, please visit your <a href=\"http://mandrillapp.com/settings/index\" target=\"_blank\">Mandrill Settings<
tr_TR[0]: Sadece şöyle yapın:
tr_TR[1]: İstatistikler alınırken bir sorun oluştu.
tr_TR[2]: Bu adres, kullanıcılardan gelen yanıtların gönderileceği al

en: a> | To test wpMandrill, log out, and try to use the <em>Forgot your password?</em> feature in WordPress (you don't need to reset your password though. Just check the headers of the email that it sends you, and you'll see that it comes from Mandrill's server
tr_TR[0]: �cı olarak kullanılacaktır:
tr_TR[1]: Bu adres, giden e-postaların göndericisi olarak kullanılacaktır:
tr_TR[2]: Bu dizi, <a href=\"https://mandrillapp.com/api/docs/messages.html#method=send-template\" target=\"_blank\">send-template</a> API çağrısının <em>temp

en: ). | To use it, just instantiate an object passing your API key, and make the cal
tr_TR[0]: ate_content</em> parametresiyle aynı yapıya sahiptir:
tr_TR[1]: API anahtarınızı almak

en: s: | To use it, you must create a function that analyzes the payload that is about to be sent to Mandrill, and modify it based on your requirements. Then you'll need to add this function as the callback of the mentioned filter, using the <em>add_filter</em> WordPress call. And finally, insert it into your theme's functions.php file or you own plugin's fi
tr_TR[0]: için <a href=\"http://mandrillapp.com/settings/index\" target=\"_blank\">Mandrill Ayarlarınızı</a> ziyaret edin
tr_TR[1]: wpMandrill'i test etmek için çıkış yapın ve WordPress'teki <em>Parolanızı mı unuttunuz?</em> özelliğini deneyin (parolanızı sıfırlamanıza gerek yok. Size gönderilen e-postanın başlıklarını kontrol edin ve Mandrill sunucularından ge

en: e. | To use this plugin you will ne
tr_TR[0]: diğini göreceksiniz).
tr_TR[1]: Kullanmak için, API an

en: d: | To
tr_TR[0]: htar�

en: ay | Total Volume per
tr_TR[0]: nızı ileterek bir

en: ay | Total Volume per Per
tr_TR[0]: nesne oluşturun ve çağ

en: od | Tot
tr_TR[0]: ıları

en: l: | Track cli
tr_TR[0]: yapın:
tr_TR[1]: Kullanma

en: ks | Track op
tr_TR[0]:  için, Mandril

en: ns | Tracked clic
tr_TR[0]: 'e gönderilmek üz

en: s: | Tracked ope
tr_TR[0]: re olan yükü ana

en: s: | Track
tr_TR[0]: iz ede

en: ng | Unkn
tr_TR[0]:  ve gereks

en: wn | Unknown request t
tr_TR[0]: nimlerinize göre de�

en: pe | Unope
tr_TR[0]: iştiren

en: ed | Vol
tr_TR[0]: ir fo

en: me | We have exposed a simple function that allows you to add tags and specify the template to use, in addition to specifying the To, Subject and Body sections of the ema
tr_TR[0]: ksiyon oluşturmanız gerekir. Ardından, WordPress'in <em>add_filter</em> çağrısını kullanarak bu fonksiyonu söz konusu filtrenin geri çağrısı olarak ek

en: l: | WooCommerce
tr_TR[0]: emeniz gerekir. Ve son

en: ix | You can change the value of this setting on the fly by using the %1$s filt
tr_TR[0]: olarak, bunu temanızın functions.php dosyasına veya kendi eklenti dosy

en: r. | You can learn more about all of these features right from this pa
tr_TR[0]: nıza ekleyin.
tr_TR[1]: Bu eklentiyi kullanmak için ihtiyacınız olacak:
tr_TR[2]: Bugün
tr_TR[3]: Günlük

en: e. | You can use the following code as an skeleton for your own callbac
tr_TR[0]: Toplam Hacim
tr_TR[1]: Dönem Başına Toplam Hacim
tr_TR[2]: Toplam:
tr_TR[3]: Tıklamaları izle
tr_TR[4]: Açılma

en: s: | You do not have sufficient permissions to access this pa
tr_TR[0]: arı izle
tr_TR[1]: İzlenen tıklamalar:
tr_TR[2]: İzlenen aç

en: e. | You must define a valid sender ema
tr_TR[0]: �lmalar:
tr_TR[1]: İzleme
tr_TR[2]: Bilinmeyen
tr_TR[3]: Bilinmeyen istek tü

en: l. | Your Mandrill accou
tr_TR[0]: ü
tr_TR[1]: Açılmamış
tr_TR[2]: Ha

en: t. | ema
tr_TR[0]: im
tr_TR[1]: E-posta

en: ls | if you have any question about Mandrill or this plugin, visit the <a href=\"http://help.mandrill.com/\" target=\"_blank\">Mandrill's Support Center</
tr_TR[0]: ın Kime, Konu ve Gövde bölümlerini belirtmenin yanı sıra, etiket eklemenize ve kullanılacak şablonu belirtmenize olanak tanıyan basit bir fonksiyon sund

en: >. | if you need to fine tune one or some of the emails sent through your WordPress installation, you will need to use the <em>mandrill_payload</em> filt
tr_TR[0]: k:
tr_TR[1]: WooCommerce Düzeltmesi
tr_TR[2]: %1$s filtresini kullanarak bu ayarın değerini anında değiştirebilirsiniz.
tr_TR[3]: Tüm bu özellikler hakkında doğrudan bu sayfadan daha fazla bilg

en: r. | in the last 30 d
tr_TR[0]:  edinebilirs

en: ys | in the last few d
tr_TR[0]: niz.
tr_TR[1]: Kendi geri

en: ys | in the last few mon
tr_TR[0]: �ağrılarını

en: hs | mandrill_nl
tr_TR[0]:  için aşağ�

en: br | sends/h
tr_TR[0]: daki kodu isk
